„Połączeni. Znajdź mnie” Laurelin Paige

Druga część serii Połączeni Znajdź mnie to kontynuacja losów Gwen i JC. Pierwsza część kończy się w momencie, kiedy JC wyjeżdża aby chronić siebie i najbliższych. Początek kolejnej części jest skupiony na Gwen, która nie może odnaleźć się w życiu bez ukochanego. Mija rok od jego wyjazdu. Bohaterka nie do końca rozumie dlaczego JC, który zapewniał, że ją kocha, nie daje znać co u niego, Gwen wpada w wir pracy u Laynie, która prowadzi klub The Sky Launch. Kojarzycie Laynie z serii Uwikłani? To ukochana Hudsona. To właśnie z nią zaprzyjaźnia się Gwen. Jednak czy główna bohaterka siedzi bezczynnie i czeka na JC, mimo, że powiedział aby tego nie robiła? „Nie czekaj na mnie” Ku mojemu zaskoczeniu – Nie! Gwen wchodzi w układ z Chandler’em – młodszym bratem Hudsona. ich układ nie jest doskonały, ponieważ Chandler zakochuje się w Gwen.

Dochodzi do sytuacji, w której Gwen widzi JC w telewizji. Opisywany jest cały proces, w którym uczestniczy. Zdeterminowana kobieta postanawia udać się na kolejną rozprawę. jednak nie pozostaje na niej do końca. Wychodzi zaraz po tym jak JC wyłapuje ją wzrok w trakcie składania zeznań. Czy JC wygra sprawę i nie będzie musiał się już ukrywać? czy po zwycięstwie odnajdzie Gwen, a może przez rok jego miłość się wypaliła? Oczywiście, że się nie wypaliła! Zaraz po kolejnym procesie, kiedy zapada wyrok, a JC nie musi się ukrywać, odnajduje Gwen. Ich pierwsza rozmowa od roku, jest trudna. Kobieta nie chce się śpieszyć, lecz zacząć jak każda para od randek. Ich związek nabiera tempa, JC bardzo się stara, wspólnie zamieszkują, pojawiają się zaręczyny i….dziecko. Ciąża nieplanowana, która wręcz przeraża Gwen, gdyż nie chce mieć dzieci, a na pewno nie już. W tle ich sielanki przejawiają się wątki takie jak: sytuacja z niezrównoważonym ojcem Gwen. Postrzelenie głównego bohatera, który wychodzi z tego cało.

Moim zdaniem, mimo happy endu jaki mamy na końcu książki, uważam tę część za lepszą od pierwszej. Ciągle się coś dzieje, książkę czyta się z ciekawością. Nie zawsze jest przewidywalna, a to bardzo sobie cenię. Jakie jest Wasze zdanie? Która część bardziej Wam się podobała?

polaczeni-tom-2-znajdz-mnie-b-iext44550028

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s